ערן קרקו – סרטים והפקות וידאו

סדנת וידאו תרפיה למבוגרים

סדנת וידאו תרפיה למבוגרים

היא סדנת יצירה לגיל השלישי המותאמת לקהל הנהנה מסדנאות יצירה למבוגרים. הסדנה מציפה נושאים מחיי היום יום של המשתתפים המבוגרים ומתרגמת אותם ליצירת סרטי וידאו חווייתיים. משתתפי הסדנה לומדים ממפגש למפגש באמצעות שלבים חווייתיים כיצד להתבונן אל תוך עצמם עמוק פנימה. התבוננות זו, מובילה אותם בצורה מחושבת וחווייתית לבחור ולשתף בקבוצה נושאים וקונפליקטים ממסע חייהם. נושאים או קונפליקטים נבחרים אלו, עוברים עיבוד יצירתי דרך כלים מעולם הוידאו תרפיה המאפשרים חיבור בין גוף לנפש למקום של אמפתיה והשלמה.

שאלות כמו מי אני?

מי היא משפחתי? מי הם חבריי וחברותיי? מה צופן לי העתיד? איך אתמודד עם בעיותיי העתידיות? ועוד, הן שאלות המעסיקות את הגיל השלישי בשלב זה בחייהם. עיבוד וחיפוש תשובות לשאלות אלו ואחרות, באמצעות כלים יצירתיים, כמו סרטון וידאו לדוגמא, עשויים להיות  דרך עקיפה ולא ישירה, המאפשרת במידת הצורך התמודדות עם חשיפה של כאב, קשיים וחולשות בדרך לא מאיימת, ומופחתת חרדה והתנגדויות. זיכרון של אירוע אחד מעורר את הזיכרון של אירוע אחר, וכשהכל עולה לדיון בקבוצה, המשתתפים המבוגרים מופתעים לעיתים מן התשובות והדעות השונות שמהדהדים להם חברי הקבוצה האחרים.

הרעיון העומד מאחורי סדנאות יצירה למבוגרים

הוא שכל אחד ואחת יכולים ליצור בעצמם. בסדנת וידאו תרפיה לגיל השלישי, הנחיה נכונה ומקצועית, מובילה באמצעות האומנות והיצירה להתפתחות פנימית של המשתתפים. כל משתתף מבוגר מתלהב להפעיל את מצלמת הוידאו האישית שלו בטלפון, ולצלם באמצעותה סרטים קצרים יצירתיים. הסרטים האלו מביאים לידי ביטוי את עולמו של המשתתף המבוגר ומסייעים לו לחקור אותו ולהעלות תכנים מן הלא מודע אל המודע.

אין צורך בידע של צילום ועריכה מקצועיים

בסדנת הוידאו תרפיה בהנחייתי, המשתתפים המבוגרים בה, לומדים לצלם סרטוני וידאו פשוטים, באמצעות מכשיר הטלפון הנייד הפרטי שלהם. סרטים אלו הם כלי היצירה בעולם הוידאו תרפיה והם המאפשרים הכרות מעמיקה ועדינה עם הנפש באמצעות וידאו, סאונד, וטכניקות כיפיות של התבוננות בחיים דרך המבע הקולנועי.

פעילות חווייתית מעשירה

כסדנת יצירה למבוגרים, סדנת הוידאו תרפיה היא פעילות חווייתית מעשירה הכוללת בתוכה דינמיקה קבוצתית הרוקמת יחסי קרבה בין משתתפיה. הדיונים הקבוצתיים על הסרטים כוללים לרוב טכניקות עיבוד באמצעות השלכה, המוסיפה לדיון במפגשים עומק רגשי. המשתתפים המבוגרים עוברים בסדנת הוידאו תרפיה מסע לאורך מספר מפגשי הסדנה, ובסיוע התהליכים המעובדים בה, הם מכירים טוב יותר את הסיפור האישי של חייהם ועשויים לקדם בכך תהליכים פנימיים של שינוי.

הילד הפנימי מגיע לסדנא

הוכח כי היצירה, מאפשרת לאדם לראות את חייו מנקודות תצפית שונות. לא פעם מביאים המשתתפים המבוגרים בסדנאות שלי, את הילד הפנימי שבהם באמצעות סרט וידאו יצירתי. חוויה זו היא מרתקת ומעשירה בכמה רמות. החיבור לילד הפנימי באמצעות כלי הוידאו תרפיה, מסייע למשתתפים המבוגרים להתבונן על נושאים מהעבר המעסיקים אותם בהווה, לנתח אותם ולפתור אותם בתהליכים של התבוננות בוגרת, רגועה יותר ושלמה. תהליך זה הוא עוצמתי, ומעידים על כך עשרות משתתפים מבוגרים שחוו סדנאות וידאו תרפיה בהנחייתי ובל סיום של סדנה שואלים מתי תהי סדנת המשך…

צרו קשר

להזמנת סדנה חווייתית ומדהימה

צרו איתנו קשר או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

נעים להכיר - ערן קרקו​

נעים להכיר - ערן קרקו​

- בוגר לימודי קולנוע ווידאו
- מפיק, מצלם ועורך סרטי וידאו מקצועיים מזה 30 שנה
- בעל תואר B.A בפסיכולוגיה
- בוגר לימודי וידאותרפיה בביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת ת"א
- בוגר לימודי וידאותרפיה "וידאוסנס" בהנחיית שרית חמיניאן
- בוגר קורס הנחיית קבוצות משימתית במכללת גישות

לאחר עיסוק של עשרות שנים בתחום הוידאו, הבנתי שלמצלמת הוידאו ולסרט המוקרן כתוצר, יש כוח נסתר על נפש האדם. הרחבתי את הידע בתחום בעזרת לימודי פסיכולוגיה, לימודי וידאותרפיה והוסמכתי כמנחה קבוצות. עם ארגז כלים רחב זה ניגשתי והתחלתי להנחות קבוצות וידאותרפיה.

Scroll to Top

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן